Kas mõtled juba, mida poest õhtusöögi tarbeks osta? Tutvustame Sulle meie veebruaris toimunud Aasta Parima Taimse Toote hääletuse 8 populaarseimat liha-alternatiivi. Artiklist leiad toote pildi ning info kättesaadavusest erinevates poodides. Samuti pakume ideid, kuidas ja mille kõrvale neid maitsvaid taimseid ampse valmistada. 

1. Naturli šnitsel

Taimne šnitsel võib olla osaks klassikalisest praest koos keedukartuli või riisi ning toorsalatiga. Aasta parima toote konkursil võitis just see šnitsel esikoha lihaasendajate kategoorias!

  • Naturli tooteid leiab sügavkülmaletist nii Coopist kui ka Rimist

2. Veganic peedikotletid

Taimsed pihvid on hea valik iga toidukorra kõrvale liha asendamiseks, kuid sobivad ka näiteks maitsvate burgerite tegemiseks. Kui oled Taimse Teisipäeva peediburgerite fänn, aga kiirel päeval ise kotlette valmistada ei viitsi, on need kotletid ideaalne asendus! Peedikotletid hääletati ühtlasi aasta teiseks parimaks taimseks lihaasendajaks.

  • Veganic tooteid leiab nii Prismast, Rimist, Selverist, Kaubamajast kui ka Coopidest

3. Vivera šnitsel

Neid krõbedaid šnitsleid süües ei suuda kuidagi uskuda, et tegu on taimse tootega. Tõeline maitseelamus, mis valmib ahjus vähem kui veerand tunniga. Vivera šnitslid saavutasid aasta parima taimse toote konkursil 3. koha lihaalternatiivide kategoorias.

  • Vivera tooteid leiab näiteks Kaubamajast, Stockmannist ja Coopist

4. Peas of Heaven hakkliha

Taimne hakkliha sobib nii ühepajatoitu, erinevatesse kastmetesse või makaronide kõrvale nostalgiliseks toidukorraks.

  • Peas of Heaven hakkliha leiab näiteks Rimist.

5. Marta Pagar Kaera-Märt kotletid

Marta Pagari taimsete toodete valik on kahtlemata üks põnevamaid ja rikkalikumaid Eesti turul. Need südamekujulised kaerakotletid on tervislikud, valgurikkad ja valmistavad taldrikul rõõmu tervele perele.

  • Marta Pagari kotletid leiad Selverist, Rimist, Prismast, Coopist ning neid on võimalik koju tellida ka Marta Pagari e-poest

6. Midagi Head porgandikotletid

Taimne kotlet on hea variant kergemaks lõuna või õhtusöögiks enda meelepärase lisandi kõrvale. Soovitame neid valmistada näiteks kikerherne-kurgi salati kõrvale!

  • Midagi Head (Karni) tooteid on võimalik soetada Selverist ja paremini varustatud Coopidest

7. Bon Soya viinerid

Viinerid sobivad suurepäraselt grillpeole salati kõrvale, pirukate sisse või koduse hot dogi valmistamiseks.

  • Bon Soya viinerid ja muud tooted on olemas nii Rimis, Selveris kui ka Prismas.

8. Laky porgandikotletid

Mahlased ja tervislikud porgandikotletid sobivad hästi kartulipudru kõrvale. Maitsevad suurepäraselt Taimse Teisipäeva koorese köögiviljakastmega.

  • Laky tooted on olemas Kaubamajas ning Prismades